interneto parduotuve

Debesija – ūkanota kompiuterijos mada ir ateities tendencija

Jeigu savo darbe naudojatės interneto paslaugomis, arba tiesiog prekiaujate internetu, tikriausiai susidūrėte su technologijų pasaulyje populiariu terminu – debesu kompiuterija arba – debesija. Nors patys žodžiai debesis ir kompiuterija yra žinomi ir aiškūs, terminas debesų kompiuterija išlieka šiek tiek miglotas.

Terminas arba pavadinimas debesis iš tikrųjų buvo pasiskolintas iš telefonų industrijos pasaulio. Telefono tinklai buvo vaizduojami kaip debesys, kurie skambinant klientui bendravo tarpusavyje ir leido žmonėms skirtingose pasaulio vietose susikalbėti. Lygiai taip pat debesies įvaizdis veikia kaip puiki interneto metafora. Internetas iš esmės ir yra vienas su kitu sąveikaujančių serverių tinklas. Interneto vartotojai turinį pasiekia naudodami savo kompiuteryje esančią programinę įrangą, pvz. žiniatinklio naršyklę. Taigi, kai skaitote šį straipsnį savo interneto vartyklėje, jūsų kompiuteris palaiko ryšį su serveriu, kuriame yra išsaugotas šis straipsnis. Serverių tinklų visuma sudaro globalų debesį, kuris yra internetas. Tai lengvai suprantama sąvoka, tačiau kompiuterijos aspektas debesų kompiuterijos terminui suteikia naują dimensiją.

Lengviausias būdas suprasti debesų kompiuteriją yra atidžiau pasižiūrėti į IT specialistų poreikius. Kai turite tam tikrus serverio resursus internete, labai patogu ir naudinga turėti galimybę greitai ir efektyviai padidinti saugyklos vietą arba padidinti duomenų srautą. Debesų kompiuterija leidžia tai padaryti išplečiant išteklius ten, kur jų reikia. Pavyzdžiui, jei jūsų įmonėje šiuo metu plečiate savo veiklą ir esate susirūpine nauja programine įranga, interneto svetaine arba interneto parduotuve – galite gauti daugiau vietos per debesų kompiuterijos įmonę, kuri prireikus siūlo duomenų saugyklą bei kitas paslaugas. Jūsų įmonės IT skyriui tai reiškia, kad norint nusipirkti daugiau serverių resursų reikia mažiau pinigų, nes papildomos vietos galima išsinuomoti iš debesų kompiuterijos paslaugas teikiančių įmonių.

Debesija taip pat leidžia naujų programų kūrėjams naudoti žiniatinklio paslaugas savo programoms kurti. Tokiu atveju debesų kompiuterijos įmonė suteiktų aplikacijų programavimo sąsają, kuri sąveikauja su kūrėjo programine įranga, kad ją būtų galima naudoti internetu. Taip programuotojas sutaupo laiko ir pinigų, nes nebereikia kurti naujų programų nuo nulio, o savo programoms paleisti gali naudotis interneto funkcijomis. Debesų kompiuterija turi daug galimybių pakeisti įmonių ir asmenų bendravimo būdą, veiksmingesnį išteklių rinkimą ir paskirstymą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *